0

Poznejte Ag Plus

Ruční výroba

V naší firmě klademe velký důraz na tradiční ruční výrobu zkušených pracovníků a to zejména u výroby letované štrasové bižuterie a štrasových polotovarů jako je výroba rondelek a kuliček, kovové borty, našívacích kamenů v kotlíku apod. Šikovné ruce našich pasířek, přísná kvalitativní kritéria a neustálé sledování módních trendů ve spolupráci s našimi designery Vám zaručují tu nejlepší možnou kvalitu našich výrobků.

jablonec

Tradice jablonecké bižuterie

Počátky jablonecké bižuterie, a obchodu s ní, lze nalézt již na počátku 18. století. Do této doby také spadá zrod a rychlý vzestup první sklářské dynastie Riedelů, sklářských králů Jizerských hor. V průběhu 19. století se Jablonec stal světově respektovaným sklářským a bižuterním centrem. Jablonecku se v té době začalo přezdívat „rakouská Kalifornie“

93

Jiřím Odvárkou a Petrem Votýpkou založena firma AG Plus - jeden z významných pokračovatelů bižuterní tradice na Jablonecku. Začátek modernizace výroby.

96

Stáváme se jedním z nejvýznamnějších dodavatelů štrasových polotovarů, které následní výrobci hotové bižuterie a exportní podniky prodávají převážně do zahraničí.

04

Rozjíždíme výrobu štrasové letované bižuterie - jako jsou náhrdelníky, náramky, čelenky, náušnice apod. Začínáme nabízet na českém trhu vlastní štrasovou bižuterii.

13

Výrobky každoročně prezentovány na jablonecké lednové přehlídce Made in Jablonec, která je pořádána místním Svazem výrobců skla a bižuterie.